10 tipů, jak se zbavit celulitidy

Jak se zbavit celulitidy je problém, který trápí velké procento žen. Proto vám přinášíme 10 tipů, jak začít bojovat s tímto problémem. Doufáme, že se vám podaří souboj vyhrát a budete úspěšnými majitelkami krásných a hladkých nohou a zadečku.

1. Pravidelný pohyb

Rozproudění lymfy a krevního oběhu výrazně pomáhá s odstraněním toxických látek v organismu. Právě toxické látky, které se ukládají v tukových buňkách v podkoží, jsou důvodem nehezkých dolíčků a nerovností. Sportování v podobě cardia pomáhá lepší cirkulaci krve a ztrátě přebytečných tukových zásob. Aktivní posilování se závažím pomáhá budovat svalovou hmotu, spalovat tuk a zpevňovat pokožku v problematických partiích, která je náchylná pro vznik tohoto problému.

2. Prokrvení

Prokrvení dosáhneme pomocí aktivního pohybu, prohřátím nebo sprchou se střídáním teploty. Vhodné jsou i různé masáže. Snažte se střídat sezení s protahováním pro rozproudění krve a dlouho neseďte nebo neležte zkroucení v jedné poloze.

3. Masáž

S prokrvením, cirkulací lymfy a odplavováním toxických látek významně pomáhá i masáž. Může se jedna o klasickou masáž nebo přímo o masáž lymfatickou, která je zaměřena na čištění organismu od škodlivých látek a jejich přirozené odplavení.

4. Jak se zbavit celulitidy díky vhodné stravě

Ruku v ruce s pohybem se nese zdravá strava. Protože je celulitida výsledkem tuku naplněného toxickými látkami, je nutné zamezit jejich přísun v potravě. Vyhněte se konzumaci zpracovaných potravin, které jsou plné nepřirozených látek. Podívejte se, jak na zdravý a vyvážený jídelníček nebo na základy zdravého stravování pro úplné začátečníky.

5. Sklenice teplé vody s citronem po ránu

Nakopnutí metabolismu je šance, jak spálit více energie přes den. K tomu pomáhají různé vychytávky. Někdo zařazuje ranní běh a někomu stačí například sklenice teplé vody po ránu. Ta nastartuje trávení a je často důvodem, jak si udržet ploché bříško i během dne. Navíc díky obsahu vitamínů a správné vnitřní hydrataci se jedná o skvělého bojovníka proti celulitidě.

Jak se zbavit celulitidy je otázkou správného startu po ránu

Jak se zbavit celulitidy je otázkou správného startu po ránu

6. Zapřemýšlejte o snížení příjmu sacharidů a zvýšení příjmu zdravých tuků

Avokádo, losos, ořechy nebo řecký jogurt. To jsou potraviny, které je dobré zařadit do jídelníčku. Udrží vás dlouho syté a při jejich konzumaci do sebe dostanete zdraví prospěšné tuky. V tomto případě ale myslete na to, že je nutné udržet příjem a výdej na hodnotách pro splnění vašich cílů. Znamená to, že když sníte více potravin bohatých hlavně na tuky, budete muset trochu ubrat na sacharidech. Právě to je však někdy cesta k úspěchu.

Tip: 7 důvodů, proč se vám nedaří zhubnout

7. Lymfodrenáž

Jednou za čas si dopřejte profesionální lymfodrenáž. Není samospásná a rozhodně nebude sama o sobě stačit pro odstranění celulitidy, ale může celý proces výrazně urychlit a pomoci vám k ještě lepším výsledkům, než dříve.

8. Intenzivní kratší tréninky

HIIT – High Intenstity Interval Training je metoda cvičení, kdy ze sebe v krátkém čase vydáte maximum. To tělo donutí regenerovat a spalovat více energie ještě dlouho potom, co docvičíte. Plyometrie je cesta, jak získat nejen překvapivou sílu, ale i zlepšit fyzičku, zhubnout a zbavit se problémů s celulitidou.

9. Nenoste často příliš upnuté kalhoty nebo legíny

Nošení upnutého oblečení brání přirozenému krevnímu oběhu. To má za následek právě vznik celulitidy, případně i dalších problémů. Snažte se omezit nošení napasovaných kalhot nebo příliš těsných legín.

10. Hydratujte pokožku v problematických partiích

Dalším důležitým bodem je hydratace. Je nutné hydratovat jak zevnitř, tak zvenku. Pravidelně na problematické partie nanášejte výživné hydratační krémy. Vyzkoušet můžete i přírodní přípravky, jako je arganový nebo kokosový olej. Spolu s dodržováním pitného režimu, dosáhnete fantastických výsledků a pomůžete si ve své cestě za hladkou a dokonalou pokožkou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup