5 tipů, jak si udržet optimistický přístup, i když se vám nedaří

Optimistický přístup je někdy jednoduché ztratit. Když toho máme moc, nebo se nám zrovna nedaří, máme tendence propadat beznaději. A přitom stačí tak málo, abychom opět získali nadhled a pozitivní přístup k celému životu. Když cítíte, že to nemá smysl a že je nutné něco změnit, na chvíli se zastavte se a zamyslete se nad vším krásným, co v životě máte. A potom se vrhněte do změny všeho, co vám nevyhovuje.

1. Vzpomeňte si, kde jste byli na začátku

Pamatujete si na den, kdy jste se rozhodli jít poprvé do posilovny? I ty malé jednoručky a lehká obtížnost na strojích vám připadala nezdolatelná? A kde jste teď? Máte pravidelný režim nebo jste minimálně překonali hranici prvního začátku. A ta, jak víme, bývá vždy nejtěžší. Vzpomeňte si, co byste v období svých začátků dali za to, abyste byli na úrovni, na jaké jste dnes.

2. Relaxujte

Negativní přístup může být často způsoben tím, že jsme jednoduše unavení. Nechte svému tělu i mysli čas na to, aby si odpočinuli. Jděte do sauny, dejte si horkou koupel nebo se běžte projít. Jen tak s dobrou hudbou v uších. Relaxace pro každého znamená něco jiného.

3. Přečtěte si příběhy ostatních

Jak vrátit zpátky pozitivní energii do našeho života je často i otázkou motivace. Podívejte se na příběhy ostatních, kteří to i přes sebevětší překážky dokázali. A sami sebe se zeptejte, jestli máte skutečně tak nevýhodné podmínky, abyste se museli litovat a být pesimističtí, že svého cíle nedosáhnete.

4. Vystačte si s málem

Myslíte si, že nemůžete cvičit, protože to nestíháte do posilovny? Dejte si jeden rychlý trénink s vlastní vahou, který může trvat klidně i „jenom“ 30 minut. Když zvolíte vyšší intenzitu, na konci možná budete ještě vyřízenější, než po klasické návštěvě posilovny. Naučte se dělat si prostor na cvičení a výmluvy, proč něco nejde, si nechte od cesty.

5. Jste zdraví a žijete, zbytek je jen na vás

Tohle je snad úplně nejdůležitější bod. Vděčnost za to, že můžeme chodit, že máme obě ruce, že jsme zdraví a můžeme se hýbat. Je na čase začít se radovat i ze zdánlivě samozřejmých věcí, za které by ale někdo jiný dal cokoliv na světě. Jak se svým tělem naložíme je pak už jenom na nás.