Co dělat po sezóně

Co dělat po sezóně? Hrajete hokej a nechce se vám bez něj trávit léto? Je několik variant jak si ho prošpikovat vaším oblíbeným sportem a neutrápit se přitom k smrti při čekání na novou sezónu. Zde je pár zaručených tipů!

Začněte hrát inline hokej

Inline hokej je parádní způsob, jak si zkrátit čekání na novou sezónu. Hraje se v podstatě stejně jako lední hokej, ovšem je méně tvrdší a poněkud pomalejší. Bruslení na inlajnech by měl zvládnout každý hokejista či obyčejný člověk, který ovládá bruslení na ledě. Jediným problémem by možná mohly být finance. Pokud se několikrát do týdne sejdete s kamarády a jen tak pro radost si zahrajete, neměl by být s financemi problém, protože k hraní vám vystačí hokejka, inline brusle a jakýkoliv míček. Když budete vybírat levnější brusle, tak slušné modely se dají sehnat už kolem tisíce korun, což na hraní s přáteli bohatě stačí. V případě hraní na asfaltu bych doporučoval koupi nové hokejky, protože čepel se poměrně rychle zbrousí a vy pak budete muset kupovat další. Abychom si to shrnuli, rekreační hra s kamarády vás vyjde maximálně na 2500kč (brusle – cca. 1000-1400kč, hokejka – do 1000kč, míček – cca. 100kč a méně), ale v případě, že se rozhodnete hrát za nějaký klub, tak si budete muset trošku připlatit. Helma vám postačí z hokeje, ovšem kalhoty a chrániče jsou odlišné. Z toho vyplívá, že si budete muset o několik tisíc připlatit.

Věnujte se přípravě na další sezónu

Síla, rychlost, stickhandling… Vždy je něco, co potřebujete zlepšit, a pokud chcete vaši partu či trenéra příští sezónu oslnit svými výkony, není nic lepšího, než nakoupit nějaké pomůcky a věnovat se tréninku. Míček na stickhandling stojí zhruba 250kč, hokejku již máte a puky byste měli mít také. Posilovna už je trošku dražší záležitost, ovšem pokud setrváte a budete cvičit pravidelně, tak nejenže ze sebe budete mít radost, ale i soupeři z vás budou mít větší respekt.

Pouštějte si záznamy hokejových zápasů

Pokud už opravdu nebudete vědět do čeho píchnout, tak není nic lepšího, než si pustit nějaký záznam zápasu vašeho oblíbeného týmu. Popř. na internetu je spousta skvělých dokumentů o skvělých hokejistech, ale i úspěších českého hokeje. Mohu doporučit např. Tým na hraně, Bronzové halušky, Wayne Gretzky – Vysoko nade všemi, nebo Jaromír Jágr – Stále na vrcholu.

Hrajte hokej na konzoli

Toto je také dobré řešení, ale v tomto případě ho není radno přehánět a spíše je nutné jej kombinovat s prvním nebo druhým bodem. Ovšem pokud se pro tento bod rozhodnete, určitě neuděláte chybu.