Dávka podzimní motivace

Dny se krátí, je tma, zima a prší. Barevné listy, dýně, svíčky a jablka občas jen stěží vyvažují šeď a pochmurnost běžných dnů. V tomhle období často potřebujeme nový impuls a motivaci k tomu, abychom se dokázali nakopnout a dál pracovali na svých snech.

Jak to nevzdat

Žádný ultimátní návod neexistuje, každý bojujeme jinak a s jinými démony. 

Říkají to všichni a snad každý ví, že by to neměl vzdávat. Jenže někdy to doopravdy nejde. Máme pocit, že meleme z posledního a že druhý dech jsme vyčerpali už před týdnem. V těchto chvílích je dobré vzpomenout si na okamžiky štěstí. Vybavte si ten dobrý pocit, který jste měli z toho, že jste to nevzdali už včera nebo předevčírem. Právě kvůli tomu, že tehdy jste bojovali, tak teď to nesmíte zahodit. 

Není to o tom jet celé dny na 100 %. Často prostě potřebujete zpomalit na 80 % nebo 70 %. Vlastně i 50 % je naprosto v pořádku. A když je to už opravdu vážně hodně špatné, tak všechno je lepší než nic. Když doopravdy nestíháte chodit cvičit, zkuste se alespoň věnovat správnému stravování. Když nestíháte hodinový trénink, zkuste si zacvičit alespoň 30 minut, ale hlavně dělejte něco. Naplánujte si své tréninky tak, jak je to ve vašich možnostech.

Tip: Podívejte se, jak se zbavit chutí na sladké

Až znovu přijde jaro a lepší podmínky

Právě v těch chvílích, kdy všechno zase bude jednodušší, vy už budete mnohem silnější než na začátku. Dokážete bojovat ještě více než předtím. Ty okamžiky, kdy se zvedáme z bahna, abychom vstali a poodešli ještě kousek dál, nám dávají právo za čas chodit po rozkvetlé louce s hlavou hrdě vztyčenou. Až opět bude sezóna, tak budete vědět, že jste si to skutečně dokázali. Bude vám jasné, že tohle je ta chvíle, na kterou jste čekali celou tu dobu, kdy to bylo jenom o tom dát každý den nohu před nohu a nerozbít si hubu.

Když v sebe budete věřit, všechno bude možné. 

Nakonec ale všechno spočívá v tom, abychom dělali to, co nás baví a co milujeme. Bez toho to prostě nepůjde. Když do toho nedáte srdce, nebudete mít sílu se zvednout zpátky nahoru, až to budete nejvíc potřebovat.

 

font-954953_640