Dejte sbohem chrápání

Také spadáte mezi ty, kteří často chrápou? Nejen, že chrápání může být nepříjemnou záležitostí pro vaše partnery, sourozence či kohokoliv jiného s kým sdílíte svůj pokoj, ale zároveň může být chrápání něčím, co ovlivní kvalitu vašeho zdraví.

Jak může chrápání ovlivnit naše zdraví?

Možná se to zdá jako nesmysl, mnoho lidí v našem okolí chrápe a i přesto vypadají, že jsou v nejlepší kondici. Jenže nezapomeňte si uvědomit, že zdání občas klame. Člověk, který chrápe má narušenou kvalitu spánku a jak jistě víte, nekvalitní spánek je doslova odrazovým můstkem pro spoustu nemocí.

Které faktory ovlivňují chrápání?

Faktorů, které ovlivňují chrápání je hned několik, pojďme si je tedy vypsat

● obezita
● alergie
● kouření
● stárnutí
● těhotenství
● genetické faktory
● konzumace alkoholu
● některé druhy léků
● drogy

 

Mezi další faktory, které způsobují chrápání pak patří také sucho v ústech nebo bolest v krku.

 

Jak zastavit chrápání?

Chrápání můžete zastavit několika způsoby. Některé můžou fungovat pouze dočasně, ale některé vás naopak chrápání můžou zbavit jednou pro vždy.

Uvolněte nosní dírky
Toho lze jednoduše dosáhnout díky kapkám do nosu nebo horké sprše před spaním. Tím se vám bude lépe dýchat a potíže s chrápáním by v tuto chvíli měly být vyřešeny.

Nepijte alkohol před spaním
To může být především pro mladší jedince velmi těžké, ale chcete-li přestat chrápat, měli byste vyzkoušet i tento bod.

Využívejte zvlhčovače
Vzduch může být v místnosti kde spíte suchý a to vás nutí chrápat. Zkuste tedy využít zvlhčovač a ušetřit tak vašeho partnera od probdělé noci, způsobené vašim chrápáním.

Přestaňte s kouřením
Bylo dokázáno, že kouř z cigaret dráždí naše hrdlo i nosní dírky a je tak větší šance, že budeme chrápat. Pokud je to tedy alespoň trochu možné, zkuste kouření omezit a později úplně přestat.

Udržujte čistotu v místnosti kde spíte
Jste-li alergici, pak se vás tento bod týká dvojnásobně. Veškerý prach, který se drží na nábytku či v prostěradle a posteli, ve které spíte vám může způsobit potíže, které budou následkem chrápání.