Jak nepřibrat o Vánocích?

Vánoční svátky jsou plné dobrého jídla a pohody. Více jíme, než se hýbeme a hlavně si dopřáváme samé dobroty plné cukrů a tuků. To se často neblaze podepíše na naší postavě, kdy si po vánočních svátcích lámeme hlavu s tím, jak nově nabraná kila shodit. Dá se to ale udělat i jinak. Chytrým přístupem o Vánocích nemusíte přibrat tolik a napravování napáchaných škod bude mnohem jednodušší. Jaká základní zásady dodržet?

Na množství záleží

To, že si dáte pět kousků cukroví za den ještě není nic hrozného. Horší je, když během jednoho dne sníte celý talíř cukroví, k tomu si dáte vydatný oběd a ještě se dorazíte pořádnou večeří. Dobré jídlo si o svátcích užívejte, ale s mírou! Uzpůsobte si porce a snažte se nepřejídat. A když už se vám to přeci jenom stane, počkejte, až doopravdy vytrávíte a opět pocítíte hlad.

Zdravější varianty pokrmů

Do cukroví přidejte méně cukru, vyzkoušejte zdravé varianty a pátrejte po vychytávkách, jak zachovat chuť, ale zároveň snížit počet kalorií. Do bramborového salátu dejte domácí majonézu, případně její odlehčenou verzi a podobně. Místo smaženého kapra ho raději upečte v troubě. Variant existuje celá řada, a když je vzájemně skloubíte i s menšími porcemi, nebudete se muset tolik strachovat o svou linii.

Na pohyb rozhodně nezapomínejte

Po vydatném obědě zajedeném zákuskem v podobě cukroví se chceme jenom vyvalit a nic nedělat. Jak o vánočních svátcích nepřibrat ale rozhodně není pouze otázka drobných úprav v jídelních zvyklostech. Budete mít zvýšený příjem energie z jídla, takže je dobré nezapomenout na pohyb a stále si každý den dopřát alespoň procházku. Ti snaživější se mohou vrhnout i do kratšího cvičení. Zase to ale nepřehánějte, ať neprocvičíte celý Štědrý den.

A jak o Vánocích nepřibrat? 

Mějte svou vlastní rovnováhu. Zbytečně se nepřejídejte. Dobré jídlo si dávejte v rozumných porcích a nezapomínejte na pohyb. A i kdyby se přeci jenom ručička na váze vychylovala špatným směrem, rozhodně nepanikařte. Do léta je času dost a je zbytečné kazit si vánoční pohodu v rodinném kruhu.

 

Photo source: Copyright: <a href=’https://www.123rf.com/profile_yuliadavidovich‘>yuliadavidovich / 123RF Stock Photo</a>


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup