Jak získat energii bez kofeinu?

Nacházíte se ani ne v polovině vašeho dne a již si připadáte jako zombie, který sotva udrží otevřená víčka? Pak určitě přichází okamžik, kdy jediné na co máte pomyšlení je šálek lahodné kávy, která vám opět dodá energii potřebnou k výkonu práce.

Jenže káva není zrovna nejlepším řešením, které můžete v tento okamžik zvolit. Existuje totiž řada jiných možností, které vás nejen dodají energii, ale také zajistí množství zdravotních výhod.

Spánek
Co si budeme nalhávat. Spánek je nejlepším řešením v případě, že vás přepadl pocit únavy. Jenže co dělat, když jste zrovna ve škole nebo v práci? Můžete zkusit jeden z následujících kroků.

Vypijte sklenici vody
Přepadá-li vás únava během dne, může to být následkem nedostatečného pitného režimu, a proto je lepší místo kávy, která odvodňuje, sáhnout po sklenici vody. V případě, že budete mít u sebe k dispozici citrón, vymačkejte si jeho šťávu do vody a získáte tak nejen energii, kterou jste doposud neměli, ale navíc si tímto nápojem posílíte váš imunitní systém.

Projděte se na čerstvém vzduchu
Pokud jste v práci nebo ve škole, je jasné, že tento krok bude trošku obtížnější uskutečnit. Ale přeci jen máme zde určité pauzy, které lze k procházce na čerstvém vzduchu využít.

Protáhněte se
Rozcvička může být další možností jak své tělo udržet při smyslech bez toho, aniž byste do sebe museli dostat dávku kofeinu. Kdykoliv budete mít tedy příležitost, udělejte si krátkou rozcvičku na protáhnutí celého těla a věřte, že se vám energie brzy vrátí.

Připravte si kvalitní svačinu
Namísto utrácení peněz v automatu či bufetu za přeslazené a nezdravé čokoládové tyčinky a fastfood stravu si radši vyhraďte čas na to, abyste si doma připravili kvalitní jídlo nebo si jej aspoň zakoupili po cestě v obchodě.

A co mezi kvalitní jídlo považovat? Samozřejmě, že takové, které vám dodá okamžitou energii, když budete na sobě pociťovat únavu. Mezi takové jídlo lze zařadit např. banán, ovesné vločky, mandle a jiné.