Kdy chcete začít? 5 důvodů, proč začít HNED TEĎ!

Začátek roku. Ideální příležitost pro nové začátky. Taková šance ale přichází z každou další sekundou. Nečekejte na pondělí, na nový den, na nový měsíc nebo dokonce rok. Není to o startovním datumu. Je to o chvíli, kdy se rozhodnete a skutečně se do toho pustíte. A to může být kdykoliv, třeba i právě teď!

Za rok si budete přát, abyste začali už dnes

Nemusí to být novoroční předsevzetí. Dokonce by to ani nemělo být předsevzetí, ale spíše snaha změnit svůj život jednou pro vždy. Zamyslete se nad tím, proč to pro sebe chcete udělat. Vaše důvody by měly být tak silné, aby vás přesvědčili, že není jiná možnost, než začít právě teď. S tím co máte, s tím co umíte a postupně se učit další a další věci.

Čím dřív začnete, tím dřív to bude jednodušší

Když začnete dnes, zítra už budete o něco silnější. Za měsíc už začnete pozorovat první výsledky. Zdravé jídlo a cvičení už nebude tak těžké. Uděláte si představu o tom, co vám zhruba vyhovuje a podle toho se budete řídit při plánování každého svého dalšího dne. Za chvíli se na začátku nemožné věci stanou jednoduchou rutinou. Je to o cviku a o zvyku. Nic víc a nic míň.

Odkládání problémů ještě nikdy žádný problém nevyřešilo

Jestli čekáte na to, že sami nějakým zázrakem zhubnete, nebo že se vám zčistajasna zlepší fyzická kondice, zřejmě se toho nedočkáte. Je nesmysl čekat na dokonalé podmínky, protože pravděpodobně nepřijdou a budete si je muset vyřešit. Nečekejte, až vás něco nebo někdo spasí, ale spaste se sami. 

Dříve se vaše úspěchy stanou motivací

Čím dříve začnete, tím dříve vás vaše úspěchy začnou hnát ještě více dopředu. První úbytek centimetrů, větší váhy při posilování, delší uběhnutá vzdálenost při běhání. To všechno jsou mety, které na začátku byly skoro nemyslitelné. A najednou jste je překonali. Krásný pocit, že ano? Už to je samo o sobě důvod, proč se pustit do překonávání dalších milníků v cestě za svým vysněným životem.

Když se budete vymlouvat na začátku, daleko to nedotáhnete

Nesmíte hledat výmluvy. Hledejte cesty, jak dosáhnout toho, co chcete. Někdy si to bude žádat určité kompromisy, ale vždy to jde nějak vymyslet a naplánovat. Už na začátku je důležité stanovit si priority a při jejich plnění se vyhnout zbytečným výmluvám. Rozlišujte důležité věci od těch, které vás zbytečně rozptylují. Najdete spoustu prostoru a času ve svém životě pro mnohem důležitější věci, které vám pomohou dostat se tam, kde chcete být.