Kvalitní a levné zdroje bílkovin

Každý student, který se rozhodl posilovat se již setkal s problémem, nazývaným bílkoviny. Kvalitních zdrojů bílkovin je sice dost, ale ne každý umí nakupovat levně a kvalitně, a pak se stává, že studenti ze svých brigád vydělávají pouze na stravu a bokem jim nic nezůstane.

To je však škoda, jelikož nakoupit kvalitní zdroje bílkovin nemusí být vždy tou nejdražší položkou na vašem nákupním seznamu. Existuje totiž několik produktů, které se dají pořídit levně a to téměř kdykoliv bez ohledu na to, jestli je zrovna sleva nebo ne.

 

Jaké potraviny nakupovat?

Vajíčka

Vajíčka jsou jednoduše dostupným produktem, který můžete levně odkoupit od známých, kteří mají slepice nebo získat od rodiny na venkově, kde se zrovna stavíte na kávu. Pokud však, ale žádnou z těchto dvou možností nemáte, nezbývá vám nic jiného než se zastavit do supermarketu a zakoupit zde to největší plato vajec, které budou mít zrovna k dispozici. Občas bývají na vajíčka v supermarketech slevy, které se opravdu vyplatí sledovat.

Syrovátka

Jestliže řeknete před někým starším, než jste vy slovo syrovátka, každý si určitě vzpomene na své mládí, kdy syrovátku pili opravdu často ať už ze zdravotních problémů nebo jen proto, že jim prostě chutnala. Syrovátka totiž obsahuje velké množství bílkovin a dokáže nás tedy zasytit na velmi dlouhý čas. Co je však ještě velkým bonusem tohoto produktu je to, že obsahuje minimum kalorií.

Plnotučné mléko

Opravdu levný způsob, jak do sebe dostat poměrně velké množství bílkovin během pár sekund. Navíc mléko obsahuje přírodní vápník, který je pro nás nezbytně důležitý.

Kuřecí prsa

Neznám nikoho, kdo by kuřecí prsa nemiloval. A není divu, vždyť právě kuřecí prsa nám dodávají kvalitní zdroj bílkovin a jsou pro naše tělo tak důležité.

 

A tím to nekončí!
Levným zdrojem bílkovin se také může stát tuňák v plechovce, mražený losos, arašídové máslo či fazole.