Léky na hubnutí, zázračný pomocník nebo reklamní trik?

Určitě jste si toho všimli i vy. Ze všech stran se na nás valí mraky různých reklam nabízejících „léky na hubnutí“. Jak se k takovému reklamnímu tlaku postavit? Opravdu existují pilulky, které zhubnou za nás a nebo se jedná o reklamní trik na naší peněženku?

Tlak na lidskou slabost.

Drtivá většina těchto „zázračných“ léků je na trhu pouze kvůli lidské slabosti. Ne každý má dostatečně pevnou vůli, aby dokázal dodržovat správnou stravu. Pokud nedokážete odolat sladkostem a tučným jídlům, zcela přirozeně vaše tělo nějaké to kilíčko navíc nabere a jak už to tak bývá, je snazší kilo nabrat než shodit. Právě proto poté dost z nás sáhne po pilulce z reklamy, které slibuje, že nám pomůže to kilíčko opět zázračně shodit.

beautiful-pills-1453117-639x385

Neschválené léky bez jakékoliv garance účinku!

Pokud na obalu zázraku na hubnutí nenajdete informaci, že se jedná o schválený lék, jedná se pak tedy pouze o doplněk stravy, který v České republice bohužel neprochází tak přísnou kontrolou, jako opravdové léky. Takže státní garance účinnosti léku absolutně chybí, proto nemáte žádnou jistotu, že má lék opravdu takový účinek, jaký slibují reklamy. V případě že se i tak rozhodnete takový přípravek koupit, důrazně doporučuje důkladně pročíst jeho složení. Tuto radu berte o to vážněji, pokud pravidelně užíváte léky.

Zkuste to přírodně!

mediterranean-healthy-food-1329554-638x477

Nicméně, některé doplňky stravy vám opravdu uškodit nemohou, na druhou stranu pokud vám ani nepomohou, jedná se o vyhozené peníze. Dávejte si také pozor na různé koktejly, které vypijete a nepotřebujete už nic dalšího jíst, tím své tělo můžete ochudit o velkou spoustu minerálů a vitamínů, které jsou pro správnou funkčnost těla zásadní. Buďte proto prosím pečlivý a zkuste změnu pomocí zdravé stravy a správně sestaveného jídelníčku. Dlouhodobá změna stravovacích návyků je ten nejlepší pomocník, jak nejen vypadat fit, ale také cítit se fit.