Ohromující výhody jahod

Dodržovat dietu není vůbec snadné. A ještě obtížnější je dietu dodržet v případě, že zrovna dostanete chuť na sladké. Tento pocit jde jen stěží odstranit bez toho, aniž byste si něco sladkého dopřáli.

My vám ale poradíme, jak si dopřát sladké a i přesto zůstat bez výčitek. Jednou z možností jsou jahody. Jahody jsou skvělým ovocem, které můžete konzumovat i v dietě a to bez jakéhokoliv omezování. Obsahují totiž minimum kalorií, vysoký obsah vlákniny, jsou bez tuku a nesou ještě nespočet jiných zdravotních výhod.

O jaké výhody se jedná?

Zpomalují stárnutí
Nelze po jahodách požadovat, abychom zůstali stále mladí. Co však od nich očekávat můžeme je to, že jestli je budeme pravidelně konzumovat, je dosti pravděpodobné, že zpomalíme různé nežádoucí projevy stárnutí, mezi které lze zařadit stárnutí pokožky a tvorbu vrásek.

Udržuje naše kosti zdravé
S rostoucím věkem je kvalita našich kostí stále horší a horší. Zkrátka se hustota našich kostí snižuje a můžeme dojít snadněji ke zranění než tomu bylo v mladším věku. Jestli si však chceme naše kosti udržet co nejkvalitnější, jahody nám v tom pomůžou. Obsahují totiž řadu živin, které udržují naše kosti zdravé a mimo to jsou také vynikajícím zdrojem vitamínu C, draslíku, hořčíku a vitamínu K.

Posilují imunitu
Imunitní systém je něco co nás mnohdy dokáže ochránit před nemocemi, které se v našem okolí vyskytují. V případě, že ho nemáme dostatečně silný, snáze se nakazíme a to pro nás nese pouze samé nevýhody. Konzumujte tedy více jahod a zlepšete si tak váš imunitní systém.

Zdroj energie
Cítíte-li se unavení, jahody jsou skvělou možností jak si tuto energii doplnit a dát tak únavě sbohem.

Další výhody jahod
– Zlepšují krátkodobou paměť
– Zvyšují libido
– Snižují riziko srdečního infarktu

Jahody nesou zkrátka jen a jen samé výhody. Vyplatí se je tedy konzumovat i přesto, že v obchodech mnohdy nemusí být nejlevnější. Přeci jen máte na výběr: buď si vychutnáte sladce chutnající jahody a získáte nespočet výhod pro vaše zdraví za nějaký ten peníz navíc nebo se o ně ochudíte a pak zaplatíte několikanásobek za léky, které budou z větší části fungovat vždy jen na určitý problém.