Proč jsou banány mezi sportovci tak oblíbené?

Banány patří mezi top ovoce, které našemu tělu dokáže dodat okamžitou dávku energii, kterou potřebujeme k tomu, abychom si mohli dokonale užít náš trénink. Každý sportovec je miluje a dají se považovat za levný a chutný zdroj energie, jelikož banány se dají zakoupit většinou za směšnou částku, kterou v peněžence naleznete kdykoliv, když se do ní podíváte.

 

Okamžitý zdroj energie však není jedinou výhodou

Pokud jste si mysleli, že okamžitým zdrojem energie to u banánů končí, pak jste na omylu! Banány dokážou lidem nabídnout totiž mnohem více. Banány obsahují mnoho vitamínů a minerálů, které jsou pro naše tělo velmi prospěšné.

 

Jak skladovat banány?

Možná jste nad tím nikdy nepřemýšleli, ale věřte, že i zde jsou určitá pravidla, která by se měla dodržovat.

Nikdy nedávejte banány do lednice! Banány se k nám dovážejí často nezralé a aby mohli správně dozrát, je zapotřebí je skladovat při pokojové teplotě např. v misce na stole.

 

Máte malé děti?

Pak se podělte o banány i s dětmi. Přeci jen banán je snadno stravitelný a tak si jej může dopřát i dítě, které jste se právě rozhodli začít krmit pevnou stravou.

 

K čemu jsou banány ještě užitečné?

Mimo výše zmiňovanou výhodu, můžete banány využít také v mnoha jiných oblastech než jen při sportování.

Banány se dají skvěle využít i při štípnutí komárem, kdy banánovou šlupkou potřete postižené místo. Dále můžete banány použít taky v boji proti stresu, pálení žáhy nebo potížích s trávením. Ne však vždy zabere banán okamžitě, a proto je vhodné, abyste banán konzumovali pravidelně. Jenom tak můžete dosáhnout účinků, které vám nabízí.

A pokud už vás nebaví banán konzumovat v pevném stavu, můžete si z něj udělat vynikající koktejl nebo např. banánovou placku. Receptů na jídla a koktejly z banánů je spousta a určitě si vyberete.