Spánek bez oblečení nese mnoho výhod

Spánek je jedna z aktivit, kterou provozuje každý z nás. O tom, že spát bychom měli alespoň 8 hodin denně jistě každý ví, avšak pokud chcete, aby kvalitní spánek vám přinášel ještě další výhody do vašeho života, doporučuje se, abyste spali nazí.

Vše je rázem jednoduší

Jakmile přestanete spát v pyžamu, ušetříte nějaké ty koruny za nákup právě onoho pyžama a tyto peníze můžete spíše investovat do vašeho zdraví. Ostatně i kvalita vašeho spánku bude lepší, jelikož vás během noci nic nebude stlačovat.

Budete se cítit mnohem lépe

To platí převážně u žen, jelikož celé dny vás stlačuje podprsenka, upnuté kalhoty apod. a jakmile si večer budete moci dovolit ulehnout do své milované postele bez oblečení a nepohodlné podprsenky, budete se cítit mnohem lépe.

Tělo na tělo

Pokud spíte se svou drahou polovičkou, určitě je lepší usínat tzv. tělo na tělo. Budete se cítit lépe a zároveň takové usínání pro oba bude mnohem příjemnější, než kdybyste byli v pyžamu.

Hlubší spánek

Jak již bylo výše zmiňováno …, jestliže spíte nahý/á, nebude vás rozptylovat žádná gumička u kalhot, podprsenka apod. a vy tak můžete dosáhnout hlubokého spánku, který pozitivně působí na vaše zdraví.

Pomáhá to vaši kůži

Vaše tělo je denně obepnuto několika vrstvy oblečení a jestliže večer budete spát bez oblečení, bude mít prostor k volnému dýchání, čímž zamezíte různým kožním onemocněním.

Reguluje kortizolu v těle

Kortizola je chemikálie v těle, která může napáchat mnoho škod. Jestliže budete spát bez oblečení, udržíte si tak optimální tělesnou teplotu, takže tělo tuto chemikálii dokáže lépe tvořit. Jestliže však budete spát ale oblečení, naopak kortizola bude velmi vysoká (z důvodů většího tepla) a to může vést k úzkosti, chutím na jídlo, které rozhodně zdravé není a to vše pak nakonec vede k přibývání na váze.