Správná volba sluchátek může ovlivnit váš sportovní výkon. Nevěříte? Přesvědčte se sami

Hudba je opravdovým stimulantem. Ne ale tělesným. Dokáže podpořit naši psychiku a pomoci se koncentrovat, zbavit úzkosti anebo lépe soustředit. Správně zvolený hudební doprovod vám pomůže nejen lépe pracovat, ale také podávat lepší sportovní výkony a tím snáze dosahovat svých cílů. Jestliže ale cvičíte ve větší skupině lidí, například v posilovně, není vždy snadné sladit hudební vkus, a proto si pro poslech hudby dopřejte raději kvalitní sluchátka.

Ideální parametry sportovních sluchátek

Nezapomenutelný zážitek, hudební i sportovní vás čeká, jestliže si dáte práci s výběrem kvalitních sluchátek, která vám pomohou odstřihnout se od okolního světa a soustředit se pouze na svůj výkon. Sportovní sluchátka jsou obvykle určena pro připojení k telefonu anebo hudebnímu přehrávači. Nejlepšího zvuku tedy dosáhnete s modelem, který má spíše nižší impedanci a vyšší citlivost. Zaměřte se také na to, aby vám sluchátka dobře držela v uších. Na sport jsou ideální špunty anebo pecky, které se zasunou do ušního kanálu a zcela ho vyplní. Při pohybu potřebujete svobodu, rozhodně se nechcete otravovat s kabely. Nejlepší sportovní sluchátka jsou proto ta bezdrátová, z nichž navíc můžete přímo ovládat přehrávání jednotlivých skladeb, aniž byste museli pokaždé brát do ruky telefon nebo přehrávač.

Jakou hudbu zvolit?

Chcete-li podpořit vytrvalostní aktivitu, jako například běh, zvolte hudbu dynamickou, která vám bude udávat rytmus a pomůže vám udržet tempo. Z hudebních žánrů můžete lovit ve vodách disca, techna či elektro hudbySilový trénink zase vyžaduje pomalejší hudbu s opravdu výrazným rytmem, s nímž bude tělo schopno držet krok. Plánujete-li tedy dosahovat výsledků v budování objemu těla a jeho síly, vsaďte nejlépe na rock, heavy metal anebo hip-hop.

Požadavky kladené na elektroniku

Nejen správně zvolená sluchátka, ale i vhodně zvolená elektronika je klíčem k úspěchu. Sportovní hudební přehrávač by měl být především odolný vůči potu, snadno ovladatelný a mít dostatečnou paměťovou kapacitu pro větší množství skladeb. Přece jen, pokud budete poslouchat pořád to samé dokola, jednou se vám to ohraje. Anebo si naopak vytvoříte takový návyk, že se vám konkrétní hudba stane připomínkou toho, že je čas začít trénovat. Nechte se jí proto vést a nebraňte se jejímu vlivu.

Autor:


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup