Univerzální návod na hubnutí

Hledáte univerzální návod na hubnutí a přemýšlíte, co skutečně funguje? I přes velké množství informací, diet a doporučení je celý princip v zásadě velmi jednoduchý. Pochopením základních zákonitostí můžete výrazně zvýšit svou šanci, že se vám skutečně podaří zhubnout a následně si váhu udržet. V článku najdete několik bodů, bez kterých by hubnutí nešlo. 

Kvalitní jídelníček na hubnutí

V rámci hubnutí je důležité dbát hlavně na stravu. Příjem energie by měl být menší v porovnání s výdejem za pohyb a činnost metabolismu. S tím výrazně pomáhá dobře sestavený jídelníček na hubnutí. Kromě energetického příjmu je totiž důležité myslet i na vyvážený poměr jednotlivých živin, přičemž důležitý je hlavně dostatečný příjem bílkovin. Najít optimální množství a složení stravy tak může být v začátcích těžké.

Strava tvoří až 80 % úspěchu při hubnutí.

Pravidelný pohyb

Při řešení problému jak zhubnout se pravděpodobně bez pohybu neobejdete. Samozřejmě, že se dá zhubnout pouze díky vhodnému stravování, ale půjde to pomaleji a hlavně postava nebude krásně zpevněná. Přidáním pohybu totiž navíc zvýšíte výdej energie, takže můžete jíst o trochu více a přesto budete hubnout. Určitě tedy zařaďte více chůze, ale i nejrůznější druhy cvičení. Vyzkoušejte si, jaký pohyb si zamilujete a u toho se snažte zůstat. Dobrou strategií je kombinaci aerobní aktivity s trochou posilování pro zpevňování postavy.

Pohybem zvýšíte energetický výdej a zpevníte postavu.

Hlavně v klidu a postupně

Hubnutí je běh na dlouhou trať. Aby bylo úspěšné a hlavně dlouhodobě udržitelné, musíte postupovat s rozumem a pomalu. Jedině tak se totiž vyhnete nebezpečí ve formě jojo efektu, kdy by se vám vrátila shozená hmotnost i s něčím navíc. Zároveň se hubnutí příliš neupínejte, ale spíše si najděte zálibu ve svém novém životním stylu. S pozitivní myslí jde totiž všechno lépe a často se nejlépe daří ve chvílích, kdy se daným problémem nestresujeme.

Pamatujte, že i cesta je cíl a hubnutí je dlouhodobý proces, kdy je důležité myslet na zdraví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup