Zdravotní výhody koupele

Koupání je něco, co děláme pro naši osobní hygienu, ale také pro naše zdraví. Není nic lepšího než relax v horké vaně, plavání v bazénu, oceánu či jiné přírodní nádrži. Ať už se nacházíte v kterékoliv vodě a děláte cokoliv, voda na vás bude působit blahodárnými účinky.

Hydroterapie je praktikována již řadu let. Můžete se ponořit do teplé vody nebo studené a v obou případech lze očekávat několik výhod pro vaše zdraví. A pokud jste milovníky spíše teplé ba dokonce vřelé vody, tak vám prozradíme, že tu nenajdete pouze u vás doma. Existují na světě totiž i místa, kde se horké prameny vyskytují naprosto přirozeně a ještě obsahují spoustu minerálních látek.

Kryoterapie

Kryoterapie je tzv. ledová koupel. Při kryoterapii je většinou naše tělo vystaveno velmi nízkým teplotám, které jsou známé tím, že pomáhají zmírnit napětí svalů. U mnoho sportovců se tedy můžete setkat s tím, že tyto praktiky dodržují.

Jak jsme již jednou na začátku zmiňovali, je jedno kde a v jakých podmínkách se koupete. Důležité je, že si jednou za čas dopřejete dlouhou koupel, protože účinky, které vám koupel přináší jsou doslova k nezaplacení!

Přínosy koupele pro naše zdraví

Zlepšuje zdraví našeho srdce
Koupání ve vysokých teplotách může být pro naše tělo šok, obzvláště pokud trpíme problémy se srdcem. Avšak teplá koupel může snižovat krevní tlak a zlepšit tak funkci našeho srdce.

Koupel nám pomáhá lépe dýchat
Je všeobecně známo, že horká koupel pomáhá uvolňovat dýchací cesty a nám se tak tedy lépe dýchá.

Uklidňuje nervový systém
Ponoření se do vody snižuje hladinu stresu a úzkosti v těle a zlepšuje naší náladu.

Zlepšuje imunitu
Užívání horké koupele či lázně může zabíjet bakterie a zlepšovat tak naši imunitu.

Koupání čistí a hydratuje pleť, vlasy a oči
Koupání v horké vaně a v místnosti plné páry je skvělým způsobem, jak zajistit hydrataci těla ve všech aspektech.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup